во

Бред Пит и Џони Деп, Били Ајлиш и Лејди Гага: Артист создава нереални лица „спојувајќи“ славни личности


Артистот Бенџамин, кој стои зад Instagram профилот Morphy_me, продолжува да го задржува вниманието на своите следбеници со создавање на нови нереални лица користејќи Фотошоп.

Креативниот Французин умешно спојува фотографии од две славни личности со слични црти и создава атрактивни „портрети“.

Бред Пит + Џони Деп

Џесика Алба + Аријана Гранде

Хоакин Феникс + Хит Леџер


Били Ајлиш + Лејди Гага

Ријана + Кара Делевин

Зак Ефрон + Крис Хемсфорт

Кијану Ривс + Џони Деп

Кристијан Бел + Роберт Патинсон

Скарлет Јохансон + Били Ајлиш

Луси Хејл + Кајли Џенер

Ешли Грем + Ева Мендес

Ким Кардашијан + Тејлор Свифт

Роберт Дениро + Ал Пачино

Џејк Џиленхал + Том Холанд

Камила Мендес + Ванеса Хаџенс

Мерилин Монро + Бритни Спирс

Џенифер Конели + Винона Рајдер

Флоренс Пју + Клои Морец

Емили Блант + Кети Пери

Нил Патрик Харис + Орландо Блум

Мила Кунис + Ема Стоун

Хенри Кавил + Том Харди

Ејми Адамс + Ајла Фишер

Џенифер Конели + Лив Тајлер

Салма Хајек + Гал Гадот


Ема Вотсон + Барбара Палвин

Дејвид Боуви + Курт Кобејн

Хари Стајлс + Мик Џегер

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Врската мајка-син низ прекрасни илустрации кои ќе ја разнежат секоја жена

23 Прекрасни илустрации прикажуваат како изгледа татковството