во ,

Абе чоек кај најде сега?

Неандерталец и вели на жена си:

– Ај да се онадиме!

– Абе чоек кај најде сега?

Земал со стапот ја удирил по глава и пак ја прашува:

– Сеа ќе се онадиме или не?

– Море чоек, остај ме сега главата ме боли!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Во некоја државна фирма наместиле нов директор…

12 Работи што сме ги правеле пред 10 години, а денес ни изгледаат смешно