во

Фатил Македонец риба, ја однел дома и и рекол на жена му да ја зготви…

Фатил Македонец риба, ја однел дома и и рекол на жена му да ја зготви.

– Нема масло.

– Добро ма, свари ја!

– Ни вода нема. Вчера ни ја исклучија оти не сме платиле!

Човекот нервозен ја фрлил рибата во реката . Излегла рибата од реката и почнала да вика:

– ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА! 😎

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

50 Фотографии прикажуваат како изгледаат славните личности остарени и збрчкани?

Трпе седнал дома и сам си размислува…