во , ,

9 Интересни факти за популарни личности кои не сте ги знаеле

  1. Роденото име на Ralph Lauren било Ralph Lifshitz!
  2. Бил Гејтс почнал да програмира на само 13 години.
  3. И Мадона и Мајкл Џексон се родени во 1958 година.
  4. Ајнштајн спиел по 10 часа дневно и никогаш не научил да вози автомобил.
  5. Исак Њутн ги открил законите на гравитацијата на само 23 години.
  6. Елвис Присли се појавил на само една реклама во неговиот живот.
  7. На Леонардо Да Винчи му билепотребни 10 години да ја нацрта Мона Лиза.
  8. Киану Ривс менаџирал продавница за тестенини во Торонто, Канада, пред да ја започне својата актерска кариера.
  9. На Волт Дизни му се дадени 35 Оскари во периодот помеѓу 1931 и 1969 година!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Пред да решите да се тетовирате, задолжително видете ги овие тетоважи

31 Тотално луди начини како да препознаете кој познат сликар насликал одредено уметничко дело