во

9 Доставувачи кои суптилно ги кријат пратките за да не бидат украдени

Неодамна корисничка на Твитер сподели фотографија од начинот на кој доставувачот од Amazon ѝ ја доставил пратката, разочарана од начинот на кој се обидел да ја „скрие“.

Тоа ги разгоре и другите корисници, кои споделија уште пооткачени начини на кои доставувачите им ги оставале пратките скришно пред домовите за некој да не им ги украде.

Дефинитивно не успеале во својот обид:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Работи кои можете да ги видите единствено во Шкотска

9 Бизарни навики на кралицата Елизабета: Не јаде супа, ниту компири, презира коцки мраз и патува со ќеса крв