во

16 Урнебесни мемиња на сметка на женските „маки“

Од паника за бременост кога менструалниот циклус доцни само „7 минути“ до чистење на нередот во животот кога срцето ќе му го дадат на погрешен маж… Дел од маките на жените.

Инстаграм профилот Onlygirlmemes е преполн со шеги на сметка на женските „маки“.Х

Од неуспешни туторијали за шминкање до паники во љубовните врски, што ги мачи девојките?

Хит шеги на сметка на женските „маки“:

Што губев најмногу за време на детството:

Кога сакам да сум му лута, но свесна сум дека тој е добра личност и понекогаш претерувам малку.

Јас, кога треба да си легнам порано:

Кога го чистам нередот од мојот живот затоа што ѝ ја дадов целата моја љубов на погрешна личност:

Каде сакам да бидам vs. каде сум:

Кога личноста со која сакам да излезам вечер почнува да раскажува колку е уморна:

Кога 3 пати по ред прашав „што“ и повторно не разбрав што ми кажаа:

Погледот кој си го споделувам со најдобрата пријателка кога ќе уловиме нешто кое никој друг не го гледа:

Јас откако ќе експериментирам со 5 нови туторијали за шминкање од интернет:

Кога луѓето мојата љубезност погрешно ја толкуваат како додворување:

Јас, кога „полека умирам“ затоа што некој не ми обрнува внимение:

„Престани да се однесуваше детинесто“, ми велат, а јас…

Кога ќе сфатиш дека сакаш да минуваш време сама со себе и самата на себе си си многу забавна:

Кога ќе помислам дека партнерот не ме сака како порано и не знам дали е интуиција или параноја:

Јас, кога ми доцни менструалниот циклус 7 минути:

Јас, кога мислам дека изгледам слатко во фармерки со висок струк:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Неуспешни обиди за готвење кои сигурно се полоши од вашите

20 Пати кога фотографите се нашле на вистинско место, во вистинско време