во

14 Урнебесни фотки од родители кои докажуваат животот со деца не е воопшто лесен

Коса заплеткана во играчка, плачење за најчудните работи и правење хаос низ домот – децата дефинитивно се вистински предизвик за секој родител. Какви (непријатни) изненадувања ви има приредено вашето дете?

Без разлика што ги сакаат безусловно, сите родители се согласуваат дека децата можат да бидат многу проблематични.

Некогаш се инаетат, некогаш уништуваат работи во домот и, генерално, сакаат да си тераат по свое.

Смешни фотки кои покажуваат колкав предизвик се малите деца:

„Ќерка ми пробува да се скрие за да не си легне“.

„Потребна е натчовечка сила за да ја отворите оваа дланка“.

„Ако имате дете, сигурно ви е позната оваа ситуација“.

„Ќерката на колега пробала да му ја обие вратата од автомобилот со шнола и ја заглавила“.

„Постојано му се случува ова“.

„Нема да биде лесно да ја отплеткаме косата од роботот“.

„Ја најдов камерата на подот и го прашав син ми дали си играл со неа. Ми рече: ’Секако дека не“.

„Син ми сакаше да помогне со ручекот“.

„Не престана да плаче додека не ѝ ставивме заштитен конус и неа“.

„Ова е веќе тортура“.

„Син ми ми рече дека сакал мафин. Му реков да си земе“.

„Плаче бидејќи не може да ги облече ракавиците на стапалата“.

„Мислам дека фотографијата самата објаснува сè“.

„Му реков на син ми да си го среди бирото за да напише домашна задача“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Карактеристики на луѓето за анализирање после македонско тавче графче

Мила со писмово ти испраќам чек со илјада бакнежи…