во , ,

10 луѓе кои претвораат во уметност сѐ што ќе допрат


Има некои луѓе што ја гледаат уметноста на местата и работите за кои повеќето од нас никогаш не би помислиле. Токму овие креации се вистински доказ за тоа.

Оваа ајкула е направена од сол

Скулптури од стари гуми

Ова е направено од лушпи од фстаци

Шимпанзо од картон

Уметност на леб

Уметноста може да биде и ваква

Креативност направена со селотејп

Направено од хартија

Гуштер со оригами

Лист од стакло

Бонус: Ова не е стакло туку слика на камен

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Знаци дека една личност нема да дозволи да ја манипулираат и искористуваат

Како да избегнеме 8 суптилни опасности кои нѐ „демнат“ на плажа и во водата