во ,

10 Катастрофални фејлови во правење и декорирање торти

Видеата со правење торти се доста популарни, најмногу бидејќи прават целиот процес да изгледа многу лесно.

Но, додека ги гледаме забораваме дека овие видеа се направени од професионалци кои ги усовршувале нивните техники со години.

Сепак, видеата охрабруваат многу луѓе да ги тестираат своите вештини, а неретко резултатот е навистина комичен.

Неколку вакви неуспешни обиди споделени на Редит:

„Мојот неуспешен обид за торта со готова смеса“.

„Свекрвата направи роденденска торта за ќерка ми“.

„Прв обид за декорирање торта“.

„Вчера ми беше роденден и сакав да си направам торта во форма на Рубикова коцка“.

„Сакав да направам торта со цветови“.

„Бев преморена од роденденската торта што ја правев за син ми и немав енергија да направам за мене. Па, сопругот ми направи торта со остатоците од тортата на синот“.

„Очигледно треба да вежбам уште“.

„Кога завршив со шлагот, тортата ми падна“.

„Дали е во ред што искористив сланина за декорација?“

„Знам што мислите – тортата е ремек-дело“.


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Урнебесни копии на популарни брендови

Професорка покажала каква алатка за препишување направил нејзин студент: „Каква уметност“