во

Нов тренд на TikTok: Девојките од старите UGG чизми си прават топлинки

Ако сте емотивно врзани за старите UGG чизми и не сакате да ги фрлите, тогаш овој трик ќе ви послужи и ќе имате совршени топлинки за по дома.

На TikTok постојано има некои нови трендови, а последниот во низата е претворање на старите UGG чизми во топлинки.

Со сечење на горниот дел девојките им даваат нов живот на препознатливите чизми.

Ако и вие сте емотивно врзани за овие чизми и не сакате да ги фрлите иако се износени, можеби оваа идеја ќе ви послужи. Или ако сте од оние кои не знаат зошто некогаш ги купиле, сега може да им најдете нова намена.

Од чизми до топлинки:

@countcooter

If you broke like me : cut along the SEAMSSSS #uggs #cheapshit #TimeWarpScan

♬ time flies – favsoundds

@carley.crosby

Made this decision 5 minutes ago #uggs

♬ Let’s Do It Again – J Boog

@neidy.v

Wait til the end 🤩 Cut up your old Uggs!! Make some cute slippers. Thanks @.emia for the idea ❤️ #uggs #bankruptnomoneyonmycard #fyp

♬ Drip Like ME – Kenndog

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Работи кои ви ја издаваат несигурноста во себе

Смешна онлајн измама: Девојка си порачала фустан од интернет за 200 долари, а добила „ужасна сина вреќа“