во

Неверојатни трансформации: Стилист прави жените да се вљубат во својата седа коса

Џек Мартин смета дека седата коса е класика и изгледа прекрасно, па ги убедува жените да ја прифатат и да бидат горди на неа.

Жените во 30-тите почнуваат да пронаоѓаат по некое седо влакно, а во 50-тите веќе половина скалп им е со седи влакна, но, се разбира, сето ова е индивидуално.

Како и брчките, така и седата коса е дел од стареењето и нема апсолутно ништо погрешно во неа.

Џек Мартин е познат стилист кој цврсто верува во тоа и неговата мисија е да ја прикаже убавината на седата коса.

Трансформациите од неговите магични раце:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Посебни влечки за во тоалет и уште 7 строги навики за хигиена на Јапонците

Татко и неговата 5-годишна ќерка рекреираат сцени од познатите филмови