во , ,

Мајка на 4 мали деца низ хумористични илустрации прикажува како ѝ изгледа животот во изолација

Додека мерките за ограничување на движењето олабавуваат, а животот полека се враќа во нормала, голем дел од родителите воздивнуваат со олеснување.

Таис Вандерејден е мајка на 4 мали деца која совршено ги знае предизвиците со кои тие се соочуваат во време на пандемија. За да им измами насмевка на родителите и да им покаже дека не се сами, креативната Белгијка создава забавни илустрации во кои ќе се пронајдат сите мајки и татковци.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 Објекти низ светот што изгледаат застрашувачки, но и импресионираат

Врската мајка-син низ прекрасни илустрации кои ќе ја разнежат секоја жена