во

Мажот ја прашува жената: Што има за ручек, ми се јаде…

Мажот ја прашува жената: Што има за ручек, ми се јаде.

Жената: Ништо нема.

Мажот: И вчера ништо денеска пак ништо…

Жената: Е, јас кога готвам готвам за два дена да има…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Урнебесни вицови кои ќе ги разберат само паметните

Една бабичка тргнала на гробот на мажот, но заборавила каде е….