во

Луѓето воодушевени од играта на пандата на снегот: “Ова ми го поправи денот”

Надзорните камери во Смитсониан снимиле панда во зоолошка градина како ужива на снегот. Националната Зоолошка градина во Вашингтон ја споделила снимката на официјалниот профил на Фесбук.

Пандите се снимени како се спуштаат надолу по снегот, а потоа се тркалаат по него и играат.

Видеото го “лајкнале” повеќе од 1.000 луѓе и пишувале бројни позитивни коментари.

“Обожувам панди на снег”, “Пандите се како големи деца”, “Прекрасно”, “Ова видео ми го поправи денот”, се само некои од коментарите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Фотографии докажуваат дека животот не е Инстаграм

10 Сосема нормални работи за кои мажите не треба да се срамат