во ,

Емотивна порака од Ѓоковиќ: Јелена беше најдобрата мајка додека јас пишував историја

Во објава на Инстаграм, Новак Ѓоковиќ се заблагодари на својата сопруга Јелена за поддршката во текот на целата година, на која освои вкупно седум турнири, меѓу кои и три Грен слем. Тој исто така им се заблагодари на членовите на тимот.

„Каква неверојатна сезона беше ова. Засекогаш ќе бидам благодарен на мојата сопруга што беше најдобра мајка на моите деца додека пишував спортска историја. Нејзината поддршка и љубовта што ја чувствував од моето семејство ја направија оваа историска сезона возможна“, напиша Новак.

„Би сакал да му честитам и да му се заблагодарам на мојот тим за нивната посветеност и напорна работа. Ќе ја паметиме оваа година засекогаш. Толку многу незаборавни моменти кои ни дадоа жестоки удари. Патувањето продолжува во 2024 година. Со нетрпение го очекувам она што следува“, додаде тој. Во коментарите, фановите му посакаа на Новак многу нови успеси во наредната година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Јас сум поштена жена и ми е незгодно да те примам на ноќевање…

Правилата треба да се почитуваат: Родители во Љубљана го пријавиле своето дете поради пиротехника, полицијата ги пофалила