во ,

Вештачката интелигенција открива како би изгледале македонските градови кога би биле дел од светот на Дизни

Фотографиите генерирани со помош на вештачката интелигенција веќе некое време се хит на социјалните мрежи, а сега се појави и една серија фотографии која ги освои нашите срца.

Станува збор за објава на Фејсбук страницата „North Macedonia“ во која се прикажани македонските градови во стилот на Дизни.

Она што овие фотографии ги прави да бидат интересни се карактеристиките и одбележјата на секој град во нашата држава претставени како дел од светот на Дизни.

За тоа како луѓето ги прифатија овие фотографии доволно е да се погледнат коментарите под фотографиите каде не изостануваат позитивните реакции, но и сугестиите за тоа што би требало да биде следно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Џорџ Клуни за сопругата Амал: Подобро да готвам јас за да не умреме сите

Се фалеле Англичанецот, Французинот и Црногорецот…