во ,

8 примери за тоа како нашата возраст го менува начинот на кој се чувствуваме за есента

Есента е неверојатно време. Не е премногу топло или премногу студено, но е многу шарено, пријатно и одлично време да размислите за важни работи. Сепак есента не ја гледаме на ист начин кога сме во „лудите години“ и кога ќе одлучиме да водиме мирен живот.

Потребно е се повеќе и повеќе напор за да станете наутро.

Темнината ја сфаќате поинаку…

Сигурни сте дека излегувањето додека носите капа кажува дека сте зрела личност.

И повеќе не ти требаат временски прогнози.

Не можете само да побарате нешто од вашите родители.

Но, понекогаш сепак ги решавате своите проблеми на начинот на кој порано сте го правеле тоа!

Сепак има некои работи кои никогаш не се менуваат, без разлика колку години имате…

Но, најдоброто нешто во врска со есента е кога вашите деца се со вашите родители и вие и вашиот партнер конечно ќе добиете малку време за себе.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како да избегнеме 8 суптилни опасности кои нѐ „демнат“ на плажа и во водата

13 познати личности кои доживеаја радикална физичка трансформација