во

8 Познати парови кои се вљубиле на состанок на слепо и сè уште се заедно


Врските на екранот се обично толку романтични и убави, тие нè тераат да се запрашаме дали славните имаат исто толку убави љубовни приказни како во филмовите. Но искуството покажува дека некои романси од реалниот живот се толку неверојатни, како да се буквално напишани од сценарист.

Принцот Хари и Меган Маркл

Принцот Хари и Меган Маркл прв пат се сретнаа во Јули 2016 година. Сепак, малкумина знаат дека тие не знаеја многу едни за други пред првиот состанок. Тие се запознаа преку заеднички пријател на состанок на слепо.

Тие ја споделија својата приказна за време на нивното прво ТВ-интервју: „Дефинитивно беше местенка“, рече Маркл: „Тоа беше состанок за слепо“. Принцот Хари додаде дека претходно не знаел ништо за Меган, но „беше прекрасно изненаден кога влегов во таа соба и ја видов“.

Емили Блант и Џон Красински

Емили Блант и Џон Красински беа споени од ко-ѕвездата на Блант од „Ѓаволот носи прада“ и нејзината блиска пријателка, Ен Хатавеј, во 2008 година, и оттогаш тие се во среќен брак и имаат 2 деца. Тројцата сè уште добри пријатели. Красински дури еднаш се пошегува дека се оженил со Блант само затоа што „не можел да ја добие Ени“.


Елза Патаки и Крис Хемсворт

Во едно од нивните интервјуа, Елза Патаки сподели дека првиот пат кога таа и Крис Хемсворт се сретнале било на состанок на слепо. „Никогаш порано не сме се виделе. Нашиот тренер за дијалект е личноста која не спои, таа инсистираше толку многу што јас помислив: „Добро, ајде да се сретнеме“. Разговаравме на телефон и се сретнавме “, објасни Патаки.

Патаки и Хемсворт се заедно 11 години и имаат 3 деца.

Салма Хајек и Франсоа-Анри Пино

Сеќавајќи се на нејзиниот прв состанок со нејзиниот сегашен сопруг, Салма Хајек откри: „Првиот состанок со мојот сопруг започна лошо“.

„Не знаев дека е состанок. Мислев дека одам на некој настан, а таму имаше само една личност. Пријатели ме наместија да мислам дека одам на некој настан затоа што тие знаеја дека нема да одам на состанок! Бев лута. И тој не знаеше затоа што сметаше дека знам дека доаѓам само за него. Започна навистина лошо, но, како што можете да видите, заврши среќно “.

Кортни Кокс и Џони Мек Дејд

Кортни Кокс и Џони Мек Дејд му ја должат својата врска на Ед Ширан. Во едно од своите интервјуа, Ширан сподели: „Не ми беше дозволено да зборувам за тоа, но сега кога тие се појавуваат во јавноста … Ја запознав Кортни Кокс со мојот цимер Џони Мек Дејд, со кого живеел со некое време. Почнаа да излегуваат и луди се еден за друг “.

Синди Крафорд и Ранде Гербер

Во овој случај, Ранде Гербер имал предност на состанокот на слепо, бидејќи знаел за Синди Крафорд пред нивната прва средба: „Знаев која е таа и знаев дека е убава“. Мајкл Грубер, агентот на Крафорд и пријател на Гербер, го замоли Гербер да го придружува Крафорд на неговата венчавка, а на Гербер тоа воопшто не му сметало. „Одлучивме да се сретнеме претходната вечер и да се запознаеме“, сподели тој. „Се изненадив колку беше кул и приземна.

Камерон Дијаз и Бенџи Меден


Камерон Дијаз и Бенџи Меден беа наместени од сопругата на братот близнак на Меден, Никол Ричи. Во едно од нејзините интервјуа, Ричи рече дека таа „ќе преземе одговорност за сè“ што се случило помеѓу Дијаз и Меден. Сега Ричи и Дијаз се добри пријатели и среќни снаи.

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Во оваа приказна за состанок во парови се вклучени Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс, и не е баш опуштена. Никој не ги споил, тие отишле на двоен состанок со различни луѓе и го претворија во свој личен прв состанок. „Отидовме на двоен состанок, таа беше на состанок со друго момче, а јас со друга девојка, и тоа беше како најнезгодниот состанок за нашите првични партнери затоа што меѓу нас имаше огномет“, рече Рејнолдс .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Колку 10 познати личности се изменија откако прв пат стапнаа во центарот на вниманието

16 Мажи кои пораснале брада и неколкукратно го зголемиле својот маженствен изглед