во ,

8 познати личности кои избираат да живеат во скромни домови и покрај тоа што заработуваат милиони

Сигурно сте ги виделе оние телевизиски програми кои прикажуваат луксузни и убави куќи на познати личности. Количината на пари што ја трошат некои луѓе во нивните раскошни куќи, честопати изгледа екстравагантна за нас.

Сепак, иако можеби е тешко да се поверува, некои познати личности се согласуваат со вас и живеат во скромни домови и покрај тоа што имаат милиони.

Роберт Патисон

Патинсон, со проценето богатство од 100 милиони долари, купил куќа од скоро 185 метри квадратни за само 2.176.500 долари.

Џенифер Лоренс

Оваа реномирана актерка, која во 2015 година беше прогласена од Форбс за најдобро платен актер во светот (собра 52 милиони долари само таа година), живее во стан од 150 метри квадратни во Санта Моника.

Метју Меконахи

Познато е во шоубизнисот дека Меконахи има одредени боемски тенденции. И не е ни чудо: неколку години, тој живеел во приколка од 30 метри квадратни.

Елајџа Вуд

Во 2013 година, актерот го купи својот дом во Остин за нешто повеќе од 1 милион долари. Имотот кој му припаѓа на актерот најпознат по улогата на Фродо во Господарот на прстените е дизајниран во викторијански стил, и иако неговата цена е едвај над еден милион, тој е со големина од 300 метри квадратни.

Кеша

Помеѓу 2014 и 2015 година, Кеша живеела во бунгалов во шпански стил, од околу 130 квадратни метри, сместен во плажата Венеција. И покрај тоа што не беше замок, ова место имаше извонредна убавина. Славната пејачка го купи овој имот за 1.650.000 долари.

Тори Спелинг

Пред неколку години, оваа актерка и деловна жена, живееше во бунгалов со семејството. Таму, таа имаше своја градина каде одгледувше зеленчук и овошје. Имала и домашни миленичиња, кокошка и прасе.

Ворен Бафет

И покрај сопственоста на капиталот вреден приближно 70,5 милијарди американски долари, Ворен Едвард Бафет, претседател и извршен директор на Беркшир Хатавеј, сè уште живее во истата куќа што ја купил во 1957 година за околу 31.500 американски долари (во моментот вреден повеќе од 600.000 американски долари). Неговата мала вила се наоѓа во Омаха, Небраска е на околу 6.000 метри квадратни и има 5 спални соби и 2,5 бањи.

Марк Закерберг

Технички претприемач Марк Закерберг живее на имот од 7 милиони долари, цена која воопшто не е ниска. Сепак, имајќи предвид дека се наоѓа во Силиконската долина, претерано скап регион, ако зборуваме за недвижнини и ако се земе предвид дека Марк вреди околу 76,4 милијарди долари од Фејсбук, можеме брзо да заклучиме дека оваа куќа не е претерано луксуз.

Најзначаен трошок на Закерберг е приватноста. Тој потроши 30 милиони долари за купување на 4 имоти околу неговиот дом, само за да ги сруши и да изгради помали.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ова е современа дигитална уметност! Делото се вика „Бран“, а градот е Сеул.

20 неверојатно среќни луѓе фатени на камера