во ,

7 Трикови за да изгледате подобро на Инстаграм фотките

Од избор на аголот на фотографирање до поставеноста на телото, како да испаднете поубаво кога позирате?

Дали секојпат кога ќе отворите Инстаграм гледате совршени фотографии од инфлуенсерките и ѕвездите? Дали помислувате дека сите освен вие знаат како да позираат?

Некои луѓе природно се фотогенични, но некои треба да се потрудат малку.

Трикови за да испаднете добро на фотките:

Сликајте се оддолу, овој кадар е кул, плус ве издолжува

Рацете нека ви бидат одвоени од телото, изгледа интересно, плус визуелно ќе ви бидат послаби

Ставете ги рацете на струкот за да го истенчите и да изгледате самоуверено

Исправете ги рамениците и грбот при позирање, тоа ќе направи голема разлика

Користете ги ефектите како X-Pro II или Mayfair на Инстаграм кои ќе ја затемнат малку фотката и ќе додадат доза на мистичност, но не секогаш – само кога одговараат

Позирајте потпрени на ѕид така нозете ќе ви изгледаат послаби

Допрете го лицето или косата со рака за да го акцентирате лицето

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 Карактеристики на ентериерот кои го опишуваат вашиот карактер без зборови

Како изгледаат модерните невести кај нас, а како во државите ширум светот?