во , ,

30 Најчудни работи што ги гледаат на работното место вработените во техничка поддршка

Иако секојдневно користиме уреди како смартфони и компјутери, изгледа многу луѓе не знаат буквално ништо за нив.

Се разбира, никој не очекува сите да бидат експерти за технологија, но штом ги користите овие уреди, би требало да знаете како правилно да ракувате со нив и како да не ги оштетите.

Бидејќи многумина воопшто не се грижат за ова, луѓето кои работат во техничка поддршка секојдневно гледаат сè и сешто – од свиткани лаптопи, до стопени копчиња и непотребно исечени кабли.

Во продолжение неколку фотки од вработени во техничка поддршка кои сигурно ќе ве насмеат:

„Пред и потоа. Мислев дека сум подготвен на сè кога ме испратија во далечно село. Колку-толку успеав да средам“

„Момчето истурило кафе врз лаптопот, па го ставило во рерна за да го исуши“

„Можете да ги спасите податоците?“

„Лаптоп свиткан од врати во метро“

„Кабли во владина канцеларија“

„Детето ми рече дека малку посилно го ставил кабелот во PS5 конзолата“

„Конечно ја собра графичката во куќиштето“

„Девојката ми рече дека ѝ се истурило малку вода на лаптопот“

„Кога не сакате да го изгубите адаптерот…“

„Корисникот пробал да го фарба лаптопот со спреј за графити“

„Барем немаше никој внатре кога се случи ова“

„Што по ѓаволите е ова?!“

„Веројатно им требале безжични тастатури“

„Вработените ја вратија опремата по цела година работење од дома“

„Еве зошто треба да бидете внимателни кога нарачувате технологија онлајн“

„Како е ова возможно?“

„Ви се вадат копчињата од тастатурата? Само ставете им супер лепило“ (никогаш немојте да го правите тоа)

„Мажот се пожали дека слушал врева од компјутерот“

„Мислам дека ова е доволно термална паста“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Катастрофални фризури што ќе ги полудат искусните фризери

12 Фотографии докажуваат дека животот со партнер е комплициран