во ,

25 Луѓе кои продолжиле да ги следат своите соништа без оглед на се

Заврши колеџ на 51 година, научи како да возиш глисер на 80 години, почнi повторно да сликаш по 30 години пауза, започнете работа од соништата во национален парк во Алјаска или направете пријатен караван од стара амбуланта – следејќи ги соништата и најдлабоките желбите секогаш водат на вистинското место!

Татко ми и јас (25 и 51) штотуку завршивме факултет во исти клас!

Францускиот велосипедист Роберт Маршанд (108) постави нов рекорд на 105 години.

Како дете ја посетував оваа продавница секогаш кога ќе имав шанса. Денеска ја продаваат играта што ја направив.

Сè уште вози скејтборд, 38 години подоцна

Конечно ја добив работата од соништата како чувар на паркови во Националниот парк Глечер Беј на Алјаска!

Денеска го посвоив моето прво куче! Кажете му здраво на Каспер!

Купив брза помош на eBay, ја претворив во мој мобилен дом и почнав да возам на југ (сега сум во Хондурас).

Никогаш не сте премногу стари за да облечете костим за косплеј и да присуствувате на конвенција!

Татко ми не сликал повеќе од 30 години. Сега кога е во пензија, реши повторно да ја земе четката.

Мојата прекрасна баба (80) која сега вози чамци

Мојата помала сестра си го остварува сонот! Ова е полн галон млеко од нејзината сопствена крава Џерси

Работев 4,5 години во кафана. Сега, на 22 години, ја снимам мојата прва свадба откако ја напуштив работата за да ги остварам моите соништа.

Изградив езерце! Јас сум 19 годишен кој никогаш претходно не се занимавал со градинарство

Ја започнувам мојата прва „голема работа“ оваа есен како директор на бенд во средно училиште. Ова е мојот сон веќе 10 години!

После години обиди да станам од кревет со болки од ендометриоза и РА, ова утро одев 4К по Кинескиот ѕид

Денеска направив нешто на што сум навистина горда, ја донирав мојата коса!

Ова мало дете кое пораснало во оддалечен и сиромашен регион и не ни знаел што е компјутер, станал програмер.

Ќелавоста ме растажи и решив да си ја скратам косата

Со години сакав да изградам викендица во шумата и денес конечно мојот сон се оствари.

Мојот очув е официјално мој легален татко, бидејќи ме одгледува со мајка ми уште од 9-годишна возраст

Сонував да станам развивач на игри и денес на 20-годишна возраст ја изложив мојата прва игра во локален музеј, сето тоа направено за помалку од 3 недели.

Почнав медицинско училиште пред 13 години. Денеска излезе. Среќен сум денес.

Оваа дама слезе во толпата!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Mажи кои постигнале неочекувано добри резултати

28 Фотографии од нашите баби и дедовци, полни со необјаснива романтика од минатиот век