во , , ,

24 фотографии докажуваат дека Австралија е најсмртоносното место: Од крокодили и ајкули до змии и пајаци

Австралија е една од најжешките земји на планетата, како и татковина на ,,ладнокрвните животни”. Честопати, фотографија од еден пајак е доволна за да се наежите и ако се соочите лице в лице со сите видови застрашувачки суштества што живеат во Австралија, дури и најиздржливите луѓе ќе попуштат. Во земјата преплавена со сонце, некои од најотровните змии на светот лазат во покривот, а да не ги спомнуваме ајкулите кои се кријат под даски за сурфери подготвени за напад. Австралија е несомнено најсмртоносното место на Земјата.


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кученце од Македонија, чие семејство било прегазено од автомобил, си најде среќен дом во Англија

15 Илустрации за современиот свет што ќе нѐ погодат длабоко во душата