во ,

24 Забавни илустрации ги прикажуваат симпатичните маки на девојките

Креативната Хана го искористи својот хумор за на забавен начин да го долови женското секојдневие.

Талентираната артистка создава илсутрации кои ги прикажуваат маките на девојките.

„Во моите цртежи, се обидувам да ги прикажам симпатичните и смешните навики кои ги има секоја девојка. Да се смееме заедно на нашите секојдневни проблеми. Се надевам дека ќе се пронајдете во овие стрипови. Ако мојата уметност ви го разведрува денот, тоа е сè што ми треба за да продолжам да цртам“ – вели Хана.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Некогаш и сега: 10 Илустрации прикажуваат како се променил животот

Преслатко: 22-годишна Германка „претвора“ миленици во анимирани ликови во Дизни стил