во

23 Фотографии кои може да ги направат само Русите – како изгледа секојдневието таму?

Русија е прекрасна држава во која има безброј места што вреди да се видат. Русија има и богата култура од која навистина можеме да научиме многу. Но, во Русија можете да сретнете и навистина луди работи кои со текот на времето станаа препознатливи за оваа земја.

Форумот на Редит наречен A Normal Day In Russia (нормален ден во Русија) e посветен токму на овие луди работи и корисниците скоро секојдневно објавуваат фотки од нешта кои нам можеби ни се чудни и смешни, но наводно се норма во Русија.

Во продолжение дел од најсмешните фотографии:

Руска венчавка

Уникатен надгробен споменик

И уникатна надгробна плоча

Безбедноста е секогаш приоритет

Стадионот во Русија не ги исполнувал условите на FIFA за првенството во 2018 година, па властите доградиле уште една трибина на најлудиот начин

Сигурно не би сакале да го видите ова покрај аеродромот на којшто треба да слетате

Забавен превоз

„Ова е сосема нормално во моето соседство – ви треба пушка за да ја потпрете хаубата“

„Какво куче е ова?“

Најобичен ден во градски автобус во Русија

Детско игралиште

Руска, поопасна верзија на играта „Царица“

Возрасните знаат како да се забавуваат

Генијален трик

„Во Русија е многу ладно, но сите бабичка имаат топли срца“

„Руска плажа, мај 2021-ва“

Плажа со вентилатор за сушење костими за капење

Знак во Москва

„Револуција во чистата енергија“

Кога немате пари за автомобилот од соништата – импровизирајте

„Кој не би сакал бришач со Путин?“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Фотографии докажуваат дека не сте единствени ако денот ви тргнал наопаку

12 Детали од секојдневието во другите држави што ќе им бидат чудни на Македонците