во

23 Фотографии докажуваат дека растенијата можат да го променат вашиот дом

Можете да ги фарбате ѕидовите колку што сакате, да го преуредите мебелот и да купите уникатни украси во обид да го создадете ентериерот од вашите соништа и конечно да се убедите дека сепак нешто недостасува. Фановите на собни растенија одговараат недвосмислено на прашањето што точно: се разбира, азалии, спатифилум или сансевиера.

„Моето работно место“.

„Не ми требаат завеси.”

„Двете најголеми растенија во мојата куќа“.

„Погледнете ги моите домашни растенија!”

„Моето омилено катче во спалната соба“.

„Го сакам мојот зелен ѕид“.

„Вака сега изгледа старата скала што ја пронајдов во гаражата.“

„Моите нови полици за кактуси“.

„Бршленот зафати ѕид од 4 метри во мојата дневна соба. Се чини дека ова растение наскоро ќе стане вистински господар на мојата куќа“.

Градски бунгалов.

“Уредувањето на скалите не беше лесно, но јас сум задоволен од резултатот“.

Мојата спална соба.

Пријатно место за одмор.

На растенијата им е место во кујната!

„Не сум богат, но имав среќа да ја наследам куќата на мојот дедо. Во неа ја истурив душата и ја претворив во домот од моите соништа. Растенијата се мојата страст, така што внатрешноста изгледа вака“.

Полица за внатрешни цвеќиња.

„Катче за читање во мојата нова куќа“.

„Парче од џунглата во мојата бања“.

Спална соба во бохо стил.

Урбана оаза.

„Моето омилено катче во спалната соба“.

Зелена полица над креветот.

Книги, мачки, растенија – одлична комбинација!

Бонус: „Растенијата што ги имав во 2020 година и растенијата што ги имам сега“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Фотографии докажуваат дека онлајн купувањето може да биде катастрофално

19 Луѓе кои само сакале да јадат во ресторан, но добиле нешто многу повеќе