во

23 Урнебесни нискобуџетни косплеј трансформации се хит на социјалните мрежи

Ануча Саенгчарт, познат како Lonelyman, стана популарен благодарение на неговиот нискобуџетен косплеј. Користејќи секојдневни предмети од неговиот дом, тој се трансформира во популарни ликови од филмови, аниме и видео игри, славни личности, па дури и предмети и животни. А, резултатот е пресмешен.

Ануча ги споделува неговите фотки на Инстаграм, каде што веќе има 1 милион следбеници, но и на Фејсбук каде што го следат дури 5 милиони корисници.

31-годишниот Ануча користи храна, боја за тело, а некогаш и неговите мачки. Неретко користи и практични визуелни ефекти, како огледала и фотографирање од одредена перспектива, па за него слободно може да се каже дека е креативен гениј.

Ануча живее во Тајланд, а ја направил Фејсбук страницата во 2013 година. Тој период работел како негувател во дом за стари лица, но кога сфатил дека станува доста популарен, си дал отказ и целосно се посветил на ова забавно хоби.

Наводно, првпат ја добил идејата за нискобуџетен косплеј кога здогледал куп крпи кои го инспирирале да се преправи во лик од популарното аниме Dragon Ball. Фејсбук корисниците веднаш се вљубиле во неговата креација, а ова го мотивирало да продолжи.

Нормално, неговите косплеј креации се далеку од совршени, но токму тоа ги прави посебни и смешни.

Погледнете дел од најдобрите фотки на Ануча:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Примери за совршено исмевање на Инстаграм фотките и враќање во реалноста

15 Видови на луѓе кои со однесувањето ги нервираат сите на работното место