во

23 Најсмешните мемиња со храна во кои сите ќе се пронајдат


За некого, храната е за преживување, а за друг, храната е смислата на животот.

Оние кои припаѓаат во втората група, се опседнати со храната, зборуваат за неа постојано и сè им се врти околу тоа.

Веројатно, од нив и произлегле овие мемиња, во кои сите ќе се пронајдете.

Сите сте биле сведоци на „спласнувањето“ на брдото спанаќ откако ќе се запржи, или на „малите порции“ кога сте кај баба на гости, но „маката“ ја делат сите и не сте единствени.

Овие фотки вирално се шират на социјалните мрежи, а со сигурност ќе ве насмеат и вас:Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот

12 Фотографии кои докажуваат дека некои луѓе едноставно немаат среќа