во

22 Неверојатни луѓе кои не постојат невозможни работи

Суперхероите не се само во стриповите, тие можат да бидат наши соседи, пријатели или дури и семејство. Од работа на 3 места за да го остварат својот сон, до борба со смртоносни болести, овие луѓе навистина ја искористија секоја можност и не инспирираа со својата сила.

1. „Лекарите ми рекоа дека нема да доживеам 40 години. Денеска ми е 40-ти роденден, ослабев 150 килограми“.

2. „Бев скршена и неможев повеќе да скијам. Благодарение на технологијата и одлучноста, скијам подобро од кога било“.

3. „Пораснав борејќи се со ментална болест и го напуштив средното училиште. Оваа година бев примен на колеџ“.

4. „Не смеев да користам тетратка, па почнав да ја пишувам мојата книга на сметки. Оваа година конечно го објавив мојот роман“.

5. „Мојата девојка ја покажува пополнетата листа за читање за 2020 година“

6. „После години работа на места кои ги мразев, конечно го направив чекорот: ја ослободив мојата гаража за да започнам сопствен бизнис со фотографија“.

7. „Минатата година ме отпуштија ден по Божиќ и бев сам. Денес имам неверојатна работа и неверојатна поддршка“.

8. „Татко ми го правеше ова со свои раце откако преброди 2 мозочни удари, рак на грлото и 2.200 часа работа“.

9. „Отидов од тој степен што останував без здив после качување по скали, на тренинг и слабеење!

10. „По една година тешка болест, повторно сум на интернет! Возев велосипед 30 милји, а потоа се искачив на водопад.“

11. „Денес беше последната терапија со зрачење на мојата сопруга“.

12. „Мајка ми, таа изгледа толку горда на себе на првиот ден од операцијата“.

13. „Гледањето на моите стари фотографии секогаш ме излудуваа. Изминав долг пат“.

14. „Работев 12-часовни смени 4 месеци и успеав да ја изненадам ќерка ми со божиќен подарок. Ова се нејзините солзи на среќа“.

15. „Ја открив мојата страст за проучување на морскиот свет и сега волонтирам во мојот омилен аквариум уште од детството“.

16. „Пред две години бев заглавен на фарма за свињи, сакајќи нешто подобро. Денеска го завршив образованието за да станам професор во училиште!

17. „Татко ми сам ја изгради оваа барака за 7 месеци!“

18. „Мојот зет пред да стане првиот човек што трчал маратон бос без тренинг“.

19. „После години работа на три места, татко ми го доби пикапот што отсекогаш го посакуваше“.

20. „После толку години борба со се во мојот живот, очекувам близнаци и конечно сум навистина среќна“.

21. „Бев бездомник 3 години. Денес ја започнувам мојата кариера како координатор во прифатилиште за бездомници.

22. „Вечерва го прославив 3-от роденден на ќерка ми и 2 години без рак“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Луѓе на кои не би им ги дале годините што ги имаат

17 Луѓе кои точно знаат што е тоа лош ден