во ,

21 Девојки чии обиди за разубавување тргнале во погрешна насока

Понекогаш вложувањето премногу труд не завршува како што сте планирале, особено кога станува збор за убавина. Девојките во продолжение можеби го дале најдоброто од себе со цел да се направат попривлечни, но некаде по пат направиле фатална грешка.

За среќа имале доволно храброст да ги споделат нивните урнебесни незгоди со целиот интернет.

Девојка искористила кеса од Walmart додека си ја избелувала косата.

Немојте да плачете после нанесен спреј за потемнување.

Изгледа дека маската за лице со куркума не е така лесна за отстранување.

Во возилото на некој таксист имало отпечаток од лице.

Што сакате, а што добивате:

Најубавиот маникир?

Кога сакате да додадете степени на косата.

Изгледа дека сребрената сенка не е најдобриот избор.

„Нанесов спреј за потемнување и ја ставив мрежата за коса прениско и ова е прекрасниот резултат.“

„Кога сум анксиозна си го лупам лакот.“

„Заборавив дека имам кармин на дланката.“

Веѓите ѝ се речиси совршени.

Професионален мејкап артист завршил одлична работа.

Мислевте дека цртањето на нокти е лесно?

Совршена фризура за свадба.

Девојката ја оставила фарбата на косата малку подолго…

Кога ги следите туторијалите за убавината…

За малку…

„Само што си ги фарбав веѓите црвени пред аудиција.“

Речиси исти…

Не е лесно да носите вештачки трепки.

https://www.instagram.com/p/Bioipbslp_-/?utm_source=ig_embed

Кога ќе претерате со контурирање…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Фото докази дека на жените од словенските земји не им се потребни мажи

18 Смешни, симпатични илустрации кои ќе ги освојат сите сингл девојки