во , ,

20 Фотографии од Британец кој се претвора во било која позната личност и неговите вештини оставаат без здив

Алексис Стоун е светски познат британски уметник, може да се пофали со скоро 880.000 следбеници на Инстаграм, кој продолжува да го преплавува Интернетот со своите вештини за шминкање. Самоукиот уметник може да се претвори во било која позната личност. Меѓу нив се и Анџелина Џоли, Џенифер Анистон, џулија Робертс, Адел, Били Ајлиш и Мадона.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како ќе изгледа светот во 2000-та година – Визијата на француските уметници пред сто години, низ илустрации

Како ќе изгледаат идните деца на познатите парови (а за некои може само да сонуваме)