во ,

20 Фотографии докажуваат дека не сте единствени ако денот ви тргнал наопаку

Одвреме-навреме, сите имаме лоши и стресни денови кога сме постојано фрустрирани. За нештата да бидат полоши, обично во ваквите денови ни се случуваат и секакви мали незгоди кои дополнителни ни го разгоруваат гневот и почнува да ни се чини дека целиот свет е против нас.

Но факт е дека и во овие денови може да ни се подобри расположението, особено ако видиме дека некој има полош ден и од нашиот.

Па, ако денес имате лош ден, овие фотки ќе ви покажат дека не сте сами и ќе ви дадат барем трошка утеха:

„Син ми реши да проголта монета, па за половина долар морав да платам 4.400 долари во болница“

„Па… денес се скрши дел од машината за хранење на кокошките“

„Некој ми го украл воланот. Сега можам да возам само право“

„Ми се истури цела тегла полна со исечкан лук“

„Некој си го врзал велосипедот за мојот“

„Ми паднаа двете пити додека ги вадев од рерната“

„Стапнав во малку кал…“

„Бев на венчавка организирана во голем склад – решија внатре да пукаат огномети, а просторијата нема вентилација, па многу луѓе си заминаа“

Што би направиле во ваква ситуација?

„Се симнав во подрумот за да пуштам перална и…“

„Синот ја задеваше ќерката, па таа фрли контролор за Нинтендо по него и го скрши телевизорот“

„Си истурив избелувач на новите црни панталони“

„Денес ми експлодираше автомобилот“

„Ах, во ред“

„Погодете која банана сакав да ја одделам“

„Денес ми стигна лаптопот. Некој очигледно стапнал на кутијата“

„Вистинско уживање е кога ќе сфатите дека колегата не ја затворил кутијата како што треба, и тоа баш кога треба да си одите дома“

„Некој ми го пресекол кабелот за интернет“

„Семејно патување до Големиот кањон. Неверојатен поглед!“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Шеговити знаци дека сте типичен Македонец

14 Фотографии во кои ќе се пронајдат сите оние кои се во брак