во

20 Ситуации во кои може да се види волјата за живот на „Мајка природа“


Се проценува дека планетата Земја е стара околу 4,5 милијарди години. Од почетокот, природата издржа метеори, ледени доба, бесни вулкански ерупции … и сè уште е тука, и сè уште функционира добро. Во својот нагон за живот, природата никогаш не престанува да нè восхитува (и повремено да нè интригира), а овие фтографии се доказ за тоа.Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 луѓе кои решиле драстично да ги променат нивните животи и се вистинска мотивација за сите

Колку заработуваат ѕвездите од нашите омилени ТВ серии во една епизода?