во ,

20 Пред VS. После фотографии кои ја покажуваат тоталната промена

Фотографиите направени пред и по губење на тежината, промена на дизајнот на интериерот или, на пример, грижа за растенијата, секогаш се импресивни бидејќи јасно ги истакнуваат големите промени. Тие се како филмови кои се навраќаат на најинтересниот момент.

„Минус 45 килограми за 2 години. Горд сум на себе“

„Го добивме Џо пред 3 месеци и не ја препознавам на првите слики. Тогаш не можев ни да помислам дека е толку меки“

„Не можам да верувам дека повеќе сакав долга права коса отколку кратка и кадрава“

„Ова е резултат на чистење и полирање на чантата на мајка ми од 1980-тите.“

„На мојата пријателка и требаше помош за да ја поправи тортата што ја зеде од слаткарницата. Горд сум на сработеното“

„Мислам дека никој никогаш не се обидел да го исчисти овој ѕид откако е подигнат пред многу години“.

„За нешто повеќе од една година изгубив 78 килограми“

„Овој хризалис виси на ѕидот од нашата куќа. Метаморфозата што се случи за 8 дена е едноставно неверојатна“

„Нашата кујна пред и по реновирање“

5 месеци разлика

„Во 2006 година, мојот пријател ме замоли да сликам слика за неговиот роденден со епска приказна.“

„10 години подоцна, решив дека конечно е време да го направам она за што отсекогаш сонував. Ја напуштив работата и почнав да учам да сликам. И многу години создавам ажурирана верзија на таа прва слика“.

„Пред и по операцијата за намалување на градите. Јас сум многу задоволна од резултатот“

Еве како се менувала салата поставена во гаражата низ годините.

„Мојот Каламондин. Се чувствувам горд тато“

„Ова сум јас пред и откако решив да направам нешто против мојата депресија“.

„Сам го уредив балконот. Ова е прв пат да направам нешто вакво“.

Пред и после првата фризура

„Ова е куќата на мојот 52-годишен пријател. Има проблеми со колкот, нема искуство со уредување, но сето тоа го направи сам“.

„Дали направив нешто на моето лице? Ботокс? Јога на лицето? Не, само изгубив 37 килограми“.

„Пред шест години имав операција за исправување на рбетот. После тоа станав 5 см повисок“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Само луѓето со висок IQ можат да го забележат полицаецот на илустрацијата за само 15 секунди

15 Актери од популарната серија „Очајни домаќинки“: Некогаш VS. Денес