во

20 Луѓе чии навики сигурно ќе ви лазат по нерви

Секој има лоши денови: доцни на работа, шефот вреска, омилената облека му е валкана и многу други причини. Но, дури и луѓето со кои живееме под еден покрив можат да нè налутат. Понекогаш се чини дека животот само нè тестира.

„Мојот цимер ја подигна безбедноста на млекото на следното ниво со сечење на празно шише, ставајќи половина од млекото и заклучувајќи го.

„Синот на мојот пријател секогаш ги остава овие работи во фрижидер.”

„Со недели моите соседи ги ставаа своите корпи за отпадоци пред мојот пат. За малку ќе удрев во нив неколку пати “.

„Мојата пријателка секогаш вака го остава тушот.”

„Сестра ми има наместено аларм секое утро, само што никогаш не го остава телефонот во својата соба“.

„Вака татко ми јаде пита.”

„Мојата сопруга секое утро го поставува својот будилник 15 минути пред мојот за да стане рано. Таа сè уште е во кревет кога ќе излезам“.

„Мојот цимер секогаш паркира на линија за луѓето да не паркираат премногу блиску до неговиот прекрасен автомобил.”

„Вака мојот цимер го остава маслото што го купив.”

„Паста за заби на сестра ми после една недела користење“.

  • Нејзините непца мора да се направени од челик.

„Мојот брат си ги сече ноктите на масата во кујната и ги остава таму.”

„Дојде еден пријател и исече парче пита од саната средина.”

„Брат ми реши да се пошегува и го направи тоа, а немаме клуч“.

„Тато без причина го исклучи кабелот од рутерот. Го вклучив и по некое време го видов ова“.

„Ако рутерот повторно се поврзе без дозвола откако ќе го исклучам, тој засекогаш ќе исчезне од тука“.

„Го замолив мојот цимер да ми го закачи долниот веш за да се исуши. Не го избрал најдоброто место за сушење”

„Собата беше чиста пред да заминам на пролетен распуст. Еве што најдов при моето враќање. Мајка ми само си го барала својот паричник “.

„Сопругата не го фрла ѓубрето пред да ја стави чинијата во мијалникот. Често го гледам ова“.

„Донесов девојка дома. Таа го користеше тоалетот и забележав дека ја свртела тоалетната хартија назад. Кој воопшто го прави ова?“

„Ја ставив пицата на даската за сечење. Секачот за пица остана чист… Жена ми користи ножици“.

„Мојот очув става варени јајца во замрзнувач за побрзо да се изладат и заборава на нив.”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Фотографии кои носталгично ќе ве вратат во безгрижното детство

18 Уникатни работи создадени со љубов кон луѓето