во , ,

20 Луѓе споделуваат бизарно послужени пијалаци во сè освен чаши

На Редит има и форум со доста интересно име – Сакаме шолји – каде што корисниците споделуваат фотки од најчудните замени за чаши и шолји што ги виделе.

Погледнете дел од најсмешните фотки:

„Прво помислив дека коктелот е сос за храната што ја нарачав“

„Мислам, ајде, ова веќе нема смисла!“

„Маргарита во кеса за инфузија“

„Не знам ни како треба да го пијам ова. Со сламка, можеби?“

„Ова лудо нешто го пробав во Торонто“

„Прво си помислив дека немале чисти чаши, но не, ова им е за служење пијалаци“

„Поткршена школка за да си ги исечете усните со коктелот“

„Коктел во саксија …“

„Коктел за носење?“

„Коктел во два дела. Немам видено нешто поглупаво“

„Шотови со желе послужени во варени јајца. Одвратно“

„Сте за шолја млеко?“

„Еве една чаша што не можете ни да ја оставите“

„Маргарита коктел послужен во кеса со шприц“

„Сакаме шолји! Или барем рачка за држење“

„Ми го послужија коктелот во пепелник со чоколадна сламка, односно ’цигара‘“

„Млеко за кафе послужено во шише за бебиња“

„Многу сакам кога пијалакот ми е сервиран во глава од кукла“

„Коктел во кеса. Толку“

„Лате во печурка“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Фотографии докажуваат дека не сте единствени ако денот ви тргнал наопаку

Значи, работата е едноставна. Тигарот умре, но не можеме да ги лишиме луѓето од оваа атракција…