во

20 Луѓе кои стојат во најчудните пози – можете да застанете како нив?

На Инстаграм постои профил посветен на луѓе кои можат да стојат во најчудните пози, а фотографиите што се објавуваат на него сигурно ќе ве насмеат.

Кога стоите, без разлика дали бидејќи чекате нешто или поради некоја сосема друга причина, веројатно застанувате на двете нозе.

Ако сте изморени, можеби и ќе се потпрете на нешто, но генерално стоите како и секој човек. Но некои луѓе можат да стојат во најчудните пози, а уште поневеројатно е тоа што им е сосема удобно.

Стоење на една нога, со многу раширени нозе, со невозможно прекрстени нозе… некои луѓе се способни да застанат на најчудните начини.

На Инстаграм, пак, има и цел профил посветен на луѓе кои стојат необично, кој досега има 139.000 следбеници.

Во продолжение можете да погледнете дел од најсмешните фотки објавени на профилот:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Фотографии докажуваат дека не сте единствени на кои денот им тргнал наопаку

12 Луѓе споделуваат фотки од чудно сервирана храна