во ,

20 Луѓе кои создаваат прекрасни работи благодарејќи на својата упорност и талент

Светот е полн со талентирани луѓе и може бескрајно да се восхитувате на резултатите од нивната работа. Сигурни сме дека и меѓу нашите читатели има вистински уметници.

„Мајка ми прави сапуни“

„Моите рачно изработени ладни порцелански божури“

„Конечно направив нов ѓердан“

„Ова се најкул пријатели од мојата плетена колекција. Секој пат излегува подобро“.

Аметист приврзок „Око на вистината“. Има и опал, сафир и александрит.”

„Едно од моите дела од минатата година – зајак висок 90 см – отиде да живее во странство“

„Има тврдење дека во секој занает стануваш мајстор по 3 години постојано вежбање. Потполно се согласувам со него. Веќе 6 години постојано вежбам. Ова се џинџифилови лебчиња“.

„Нова змија од најмалите јапонски монистра“

„Татко ми шие таписерии повеќе од 40 години, а ова е веројатно најубавото што некогаш го создал.“

Обетки со печурки

„Плетени зеленчук и овошје. Одлична алтернатива за пластика.

„Незаборавен накит. Мислам дека изгледаат нежно и софистицирано“.

„Добредојдовте во мојот свет на кукли! Деца 18-23 см од глава до пети“

„Кога направив вакво нешто за прв пат, добив многу критики. На пример, како можете да носите нешто толку светло и чудно?“

„Обетки од полимерна глина. Секој кавијар се тркала со рака. Веројатно на рибите им е полесно да го фрлат отколку мене да го извајам“.

„Син ми рече дека ова не сум го направила јас. Мили, ја потценуваш мама! 18 обиди подоцна добив нормално дрво на животот“.

Зумбул Сонловец

„Мојата прва играчка со крзно од лисица“. Тешко, но лудо зависно“.

Каква убавина можете да создадете со свои раце? Покажете ни ја вашата работа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15+ Луѓе кои нарачале храна и останале повеќе од задоволни

13 Причини зошто Холандија е државата на иднината