во

20 Луѓе ги споделуваат маките од животот со цимери и членови на семејството

Огромен број луѓе морале да се справуваат со несовесни цимери или членови на семејството, а на Reddit редовно се споделуваат фотографии што ги покажуваат нивните маки.

Во продолжение можете да погледнете неколку фотки од вакви ситуации кои можеби ќе ви бидат познати:

„Стапив во брак со чудовиште!“

„Тато вака остава храна во фрижидерот – ова е парче месо“

„Сопругата ја фрли теглата со путер од кикиритки бидејќи била празна“

„Кога цимерот си ја користи дневната како негова соба“

„Еве како цимерот ми два пари за кирија“

„Девојката ги ’средила‘ продуктите од маркетот“

„Татко ми сака да си гризнува од путерот“

„Сопругот вака ги отвора соковите“

„Во брак сум со личност која го прави ова“

„Сопругата никогаш не проверува што имаме дома пред да оди во продавница“

„Само два дена откако се всели, новиот цимер ми ја уништи најубавата тава“

„Живеам со чудовишта“

„Сопругот купи душек само за неговата половина од креветот“

„Дома сите вака ја оставаат пастата за заби“

„Моите работи се заокружените, сè друго е на сестра ми“

„Очигледно, цимерот не знае како да ја намести тоалетната“

„Цимерот ми оставил изненадување во кујната – наместо да го исчисти, напишал ’Извини‘“

„Во нашиот дом живеат само четворица луѓе“

„Мајка ми секојпат го јаде само чоколадото од сладоледот, а потоа вака го враќа во замрзнувачот“

„Дечкото никогаш не го чисти лавабото после бричење“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Смешни постери за популарни атракции со негативни коментари од разочарани туристи

17 Фотографии докажуваат дека децата си живеат во свој свет