во ,

20 Луди комбинации на храна кои сигурно не би сакале да ги пробате

На сите ни се допаѓаат различни вкусови кога станува збор за храна. Она што за вас е најдобриот специјалитет може да биде најодвратното нешто за некој друг и тоа е сосема нормално.

Но некои луѓе имаат уникатен вкус и им се допаѓаат комбинации на храна кои повеќето не би се осмелиле да ги пробаат.

Во продолжение неколку луди комбинации кои сме сигурни нема да ви се допаднат ни вам:

Крем супа, но замрзната како сладолед

„Сопругата на пријателот е бремена и ѝ се пријаде нешто слатко и луто. Решение – Орео колачиња и салса“.

Пица со грав и јајца

„Само што го пробав ова, Нутела и чипс. Не ми замерувајте додека не пробате!“

„Многу луѓе сакаат путер од кикиритки со џем. Јас сакам путер од кикиритки со кромид“.

„Ми се прeјаде нешто благо и тестенини во исто време… си направив благи макарони“.

„Пријателката става кечап на пуканките“.

„Чудна комбинација што ја сакам уште од детството – варено јајце со доматен сос/кечап и малку сол“.

Крофни со грав

Пита од тиква и сенф за да го збуните сетилото за вкус

„Наводно, ова е суши. Го најдов во маркет во Тексас“.

Орео колачиња со сланина

„Лут колбас од пилешко врз блага белгиска вафла, сето прелиено со јаворов сируп. Превкусно“.

„Чипс со шлаг – беше ужасно, но изедов сè“.

„Шефот става пире од јаболка врз пицата и прави сендвич од две парчиња“.

„Синот ги прави најлудите комбинации со храна, но ова победи – нудли со чоколаден крем“.

„Автентична италијанска пица“.

„Зошто?!“

Свинско месо со желе бонбони

Овесна каша и варени јајца

„Кисели краставички со чоколадо. Бремена сум“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 хит шеги на сметка на женските „маки“

13 Луѓе на кои нормалниот ден им се претворил во вистински хаос