во

19 Луѓе кои се родени под среќна ѕвезда

Можеби секој ги има тие денови кога му се чини дека сината птица на среќата му слета на рацете и камионот со добри вести ќе вози токму на вашата улица. Ако вашиот живот е исполнет со мали и големи удобности, сакате да му кажете на целиот свет за тоа.

„Денес ми е 40-ти роденден. Не сакав да славам. И вчера добив писмо со вистински подарок“.

„Да, ова е автограм на Жан Пол Белмондо. Тоа е Денис за мене. Проклето е добро!“

„Требаше да имам три изматени јајца. И има три, но има 7 жолчки во нив“.

„Се шетав со син ми, разговаравме за божиќни подароци, а потоа – бам! – ова чудо на небото.“

„На мојот прв работен ден во болницата, мојата пријателка и јас имавме доволно среќа да помогнеме во породувањето. Сјај од радост“.

„Најдов нешто во мојата вечера – тоа е скапоцен камен“.

„Не сакам да се фалам, но штотуку ја добив одличната вест: јас сум првиот од моето семејство што оди на факултет.“

„Ова е мојот среќен ден. Првпат налетувам на авокадо со толку мала семка. Мислам дека треба да уплатам лото“.

„Нарачав едно лего, а добив два по пошта. тоа е среќа“.

„Добив залак од пилешко во облик на срце.“

„Изнајмивме гаража и почнавме да ја расчистуваме. Во куп ѓубре ја најдовме оваа торба во која има 14 комплети пирати и Индијанци. Тие беа спакувани во 1993 година“.

„Случајно го најдов овој поток денес додека шетав низ шумата. Не знаев дека има толку прекрасна природа каде што живеам“.

„Ова пржено јајце испадна дека е во форма како мојата кришка“.

„Оваа елка ја најдов додека шетав во шумата.“

„Направив селфи со Меѓународната вселенска станица додека минуваше над мене синоќа.“

„Ми дадоа над 2 килограми ф’стаци за Божиќ.“

„Некој фрли торба Лего 2009-2011 година во нашиот двор. Сега го средувам“.

„Работам во областа на снабдувањето. Вчера еден клиент рече: „Чекај, имам нешто за тебе!“ и ми го даде ова колаче“.

„Купив вила летото. Речиси веднаш, на таванот пронајдов 2 снопови советски банкноти од 10 и 25 рубљи со вкупна вредност од 35.000 рубли.“

„Околу еден месец подоцна, на истиот таван, пред моите нозе падна регионален весник од 1969 година. Го шутнав, но беше тежок. Резултат: 144 монети од владеењето на Александар III и Николај II“.

„Го најдов ова бебе во кутија на работа. Тој плачеше толку жално. Сега сме најдобри пријатели“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Луѓе кои за влакно избегнале вистинска катастрофа

23 Работи од историјата на светот кои ќе ве импресионираат