во

18 Познати личности кои изгледаат уште повпечатливо со очила

Околу 164 милиони Американци биле евидентирани дека носат очила во 2018 година, велат истражувањата, а бројот постојано се зголемува. Очилата веќе не се само алатка што ја користат луѓето за подобрување на видот. Тие станаа додаток на нечиј изглед, а понекогаш дури и најважниот дел од него.

Погледнете колку добро изгледаат овие славни личности со пар очила.

1. Рајан Рејнолдс

2. Том Холанд

3. Сара Полсен

4. Џо Џонас

5. Том Хидлстон

6. Корни Кокс

7. Џозеф Гордон-Левит

8. Кит Харингтон

9. Бред Пит

10. Џенифер Анистон

11. Џони Деп

12. Роберт Дауни џуниор

13. Опра Винфри

14. Бенедикт Камбербач

15. Мерил Стрип

16. Колин Фирт

17. Ен Хатавеј

18. Џим Кери

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 Причини зошто луѓето во Јапонија спијат на подот

9 Суптилни знаци што покажуваат дека некој тајно ве мрази