во , ,

18 Најсмешните решенија за секојдневни проблеми на кои луѓето се сетиле – некои сепак се корисни

Само затоа што некои работи ни изгледаат глупаво, не значи и дека не се ефикасни. Односно, ако некој трик или совет е корисен, без разлика колку лудо ви звучи, тогаш дефинитивно не е глупав.

Но, постојат и многу глупави совети и трикови од кои нема буквално никаква корист, освен што можат да ве насмеат. На социјалните мрежи редовно се споделуваат вакви совети, а ние споделуваме со вас неколку такви.

Некои од нив, иако луди, сепак изгледаат корисно, но за повеќето само ќе се изнасмеете:

„Денес дознав дека татко ми си носи далечински управувач кога оди во локален бар за да може да ја промени програмата на телевизорот ако не му се допаѓа“

„Ако си ја извалкате маицата, нацртајте црна линија околу дамката и ќе изгледа како да имате блуза со принт од острови“

„Сфатив дека нема потреба да ја склопувам ноќната масичка“

„Сакав да ги фарбам скалите, но кучето постојано се качуваше по нив. Тогаш се сетив дека се плаши од правосмукалката, па најдов одлично решение“

„Брат ми сакаше да ги измери дрвјата во неговиот двор. Еве како го направи тоа“

„Оваа личност живее во иднината“

„Го видов овој маж во автобус – си користи чоколатце како перница“

„Мојот 12-годишен син си стави парчиња тепих на педалите бидејќи сакал да вози бос“

„Ако ви се скрши клучот, ставете го во компир, како што направи мојот пријател утрово“

„Изум“ за регистрирање земјотреси

„Си ги поправив очилата со лушпа од ф’стак и малку лепило“

„Се зачудив, но штом функционира, тогаш не е глупаво“

Одлично решение за кога не ви се даваат пари за автомобилот

„Ми се расипа детекторот за чад, па ставив пуканки над шпоретот. Ако слушнам пукање, ќе знам дека има пожар“

„Сопругот си направи држач за чаши покрај креветот“

„Мојот нов план за вежбање“

„На работното место, ќерка ми може да носе само црни панталони, но кои не се искинати. Има само еден таков пар, но беа за перење, па денес импровизираше“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Џеф и Мекензи Безос – 38 милијарди: Најскапите разводи на јавните личности

14 Смешни и бизарни фотографии од венчавки: Венчаница со Владимир Путин, свадба во продавница