во , ,

17 Kуќи кои се споиле со природата со природата на неверојатен начин

Куќи издлабени во огромни карпи, куќи направени од огледала, куќи чии покриви се тревници што совршено се вклопуваат во околината – на креативноста на архитектите им нема крај.


The House of the Big Arch – Јужна Африка

Edgeland House – Тексас, САД


Casa do Penedo – Португалија

Камуфлиран дом во Исланд

Куќа на брегот на Британска Колумбија, Канада

Куќа на дрво во Шведска

Куќа од огледало на Швајцарските Алпи

Подземни куќички во Швајцарија

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Фотографии од Малта кои ќе ве остават без зборови

13 Неверојатни факти за животот во Данска кои сигурно не сте ги знаеле