во , ,

17 Урнебесни фотографии од луѓе кои најверојатно имале полош ден од вашиот


Обично во ваквите мигови не сме расположени за фотографирање, но некои луѓе, едноставно, ја прифатиле несреќата што ги следи тој ден, па ги овековечиле лошите мигови со по малку комични фотографии.

Неколку фото-докази дека некои луѓе дефинитивно имаат полош ден од вашиот:

„Автомобилот не ми е осигуран за поплави, но затоа, пак, имам осигурување за пожар!“

„Кога возот ќе застане на вашата постојка и ќе ве пречека ова пред вратата“.

„Изгледа некој го нашол мојот кармин“.

„Машината за кафе буквално ми го спаси животот“.


„Не сакам балет, но сопругата ми рече дека ќе биде незаборавно искуство. Дефинитивно беше“.

„Речиси загинав на автопатот кога огромна греда ми го проби стаклото“:

„Си ги искорнав трепките еден час пред мојата венчавка“.

„На тежок начин дознав дека маслиново масло во италијанскиот ресторан е всушност средство за дезинфекција на раце“.

„Дупката на таванот низ којашто паднав од горниот кат“.

„На почетокот од неделата ми раскина девојката, потоа добив сообраќајна казна и сега си истурив шпагети во патиките“.

„Ми падна парфемот во мијалникот“.

„Изгледа ќе појадувам нешто друго“.

„Мама ми го испра омилениот џемпер“:

„Кога фризерот ќе ви рече дека не може да ви ја погоди фризурата“.

„Си дојдов дома по долга смена на работа и сакав да јадам – во тенџерето имаше глушец“.

„Студентката користеше три телефони за да препишува на испит и пак успеа да ги погреши сите прашања“.

„Му реков на сопругот дека не треба да се потстрижува сам“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Онлајн фејлови: Што нарачав VS. Што добив?

На луѓето кои обожаваат кафеана, треба да им се даде додаток на плата. Нека уживаат во животот