во

17 Популарни личности кои се нашле во непријатни ситуации, но не се засрамиле

Секој барем еднаш бил во непријатна ситуација: случајно паѓате пред сите, ви се скршила петата или ви пукна шевот на фустанот.  И тука има 2 опции: да почнете да се грижите или да ја третирате ситуацијата со хумор.

На премиерата на филмот „Beowulf“ гума за џвакање се залепи за потпетиците на Анџелина Џоли. Но, штом ѕвездата се насмевна, сите заборавија на тоа.

Подготвувајќи се за вечерното шоу, Дакота Џонсон не ја зема во предвид должината на фустанот, туку со хумор одговори на ситуацијата и го среди својот аутфит, смеејќи се гласно.

Чантата на Сара Џесика Паркер пукна пред ѕвездата да излезе на црвениот тепих, а фотографите го овековечија моментот. Но, како може таква ситница да ја засени вечерта?

Како што беше планирано, ТВ водителот Том Берџерон мораше да ја држи Хајди Клум. Но, нешто тргна наопаку и манекенката заврши на подот. А сепак таа се насмевна.

Ема Вотсон не можеше сама да се справи со својата раскошна облека. Нејзините верни пријатели Руперт Гринт и Даниел Редклиф дојдоа на помош.

Овековечувајќи ги отпечатоците од рацете на булеварот Холивуд, Ема Томпсон изгуби рамнотежа и падна пред толпата луѓе.

Патентот на фустанот на Елизабет Бенкс и пукнал додека позирала на црвениот тепих. Судејќи по реакцијата на актерката, тоа воопшто не и пречело.

Излегувајќи на сцената, Шерон Стоун се заплетка во полите на сопствениот фустан и за малку ќе паднеше. Но, ѕвездата грациозно ја среди својата облека и продолжи по својот пат.

Елса Хоск не само што може прекрасно да оди на црвениот тепих, туку и грациозно да земе испуштена обетка и да продолжи самоуверено да позира.

Фустанот на Ешли Греам изигра сурова шега: манекенката згазна на полите и за малку ќе паднеше. Но, таа не беше изненадена и продолжи да им се насмевнува на новинарите.

Здолништето на Сара Хајланд се лизна надолу, откривајќи ја нејзината тесна долна облека. Но, актерката не беше загрижена, продолжувајќи да им се насмевнува на фотографите.

Донатела Версаче како вистинска дама со насмевка реагираше на ненадејниот дожд и влажниот фустан. Ние исто така веруваме дека за такви ситници не вреди да се грижиме.

Слегувајќи по скалите, Хајден Пенетиер се заплетка во наборите на фустанот и за малку ќе изгубеше рамнотежа. Девојката не се засрами, туку само се насмеа на тоа што се случи.

Гвинет Палтроу заборави да ги отстрани цените од чевлите. Но, на кого тоа не му се случило?

На Хелен Мирен и помогнал нејзиниот колега и вистински господин Брус Вилис, кој ја подигнал нејзината падната обетка.

Моќта на Камерон Дијаз пукна токму кога ѕвездата пристигна во киното. Актерката без размислување се прошета на црвениот тепих боса.

На многумина би им било непријатно да видат друга жена во ист фустан како нејзиниот, но Џеј Ло покажа дека е вистинска дива и не се грижи за ситници.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

28 Фотографии од нашите баби и дедовци, полни со необјаснива романтика од минатиот век

17 Работи од Јапонија кои нам ни се чудни, но за локалното население се сосема нормални