во

16 Секојдневни „необјасниви“ фотки кои ќе измамат насмевка на вашето лице

Живееме во дигитализирана ера каде фоткањето на нашето секојдневие некако стана вообичаена активност, која е сѐ повеќе експонирана на разните социјални платформи.

Да не се лажеме, речиси секој од нас мечтае за фотографија „случајно“ направена во вистинскиот момент, каде што сѐ изгледа и повеќе од совршено.

Сепак, таканаречените „необјасниви“ фотки се оние најсимпатичните кои речиси секогаш ни предизвикуваат одредена доза на смеа.

Најчесто станува збор за чуден агол, којшто прави фотографијата да изгледа како некој да има бесконечно долга рака, или пак чудна перспектива којашто ги мами очите да видат нешто сосема друго од она што всушност се случува.

Без оглед на причината, резултатот ги тера луѓето да паузираат и неколкупати да ја погледнат фотката, со цел да откријат што точно се случува.

На Reddit, поточно областа „збунувачки перспективи“, илјадници луѓе поставуваат свои смешни фотографи за да ги забавуваат и воедно да ги збунат многубројните посетители.

Во продолжение ви издвојуваме неколку од нив:

„Не знам дали мојот брат е човек или пак мајмун“

„Ќелавиот тим секогаш победува“

„Симба, дали си тоа ти?!“

„Ако ништо друго, бил на маникир“

„Го сакам нејзиниот волшебен тепих“

„Двокатните автобуси повеќе не се во мода“

„Магична прегратка“

„А каде се твоите раце?!“

„Го учев мојот коњ како да исчезне кога ќе посака, но неговиот прв обид е разочарувачки“

„Одлично ти стои новиот мустаќ, драга Софи“

„Пилешки прсти во теретана“

„Што прво помисливте дека прави човекот на оваа фотка?!“

„Се колнам, не ја допрев неговата рака“

„Запознајте го моето ново растение кое има крилја и обожава да зборува“

„Моето двоглаво куче обожава да пее“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледаат хероите од најпознатите мемиња кои ни ја одбележаа младоста?

18 Смешни фотографии покажуваат како татковците гледаат телевизија