во

16 Вработени во техничка поддршка ги споделуваат најлудите работи што ги виделе на работното место

Иако технологијата е сеприсутна во нашите животи, голем број луѓе не знаат како правилно да се грижат за своите електронски уреди. Поради ова, луѓето кои работат во техничка поддршка, сервиси за електроника и слично, секојдневно гледаат сè и сешто – од растопени лаптопи, до уреди полни со храна.

Всушност, експертите за технологија и електроника се соочуваат со толку бизарни работи, што на Reddit е направен цел форум за фотки од нивните искуства.

Во продолжение погледнете дел од најсмешните фотографии што се споделени на форумот:

„Мажот што го донесе рече дека нешто му замирисало на изгорено“

„Рутер во училиште“

„Не ми е јасно зошто некој би го направил ова“

„Треба да проверам да не е изваден некој кабел“

„Крцкаво“

„Се надевам дека ќе издржи“

„Па, денес ми го донесоа ова за поправка“

„Немојте да го чистите компјутерското глувче со лимонов сок“

„Опасна импровизација“

„Компјутер со ‘систем за ладење’ на вода‘“

„Во болницата каде што работам понекогаш има проблеми со интернетот. Конечно дознав зошто“

„Не можел да ја вклучи конзолата за игри“

„Ова ме пречека во подрумот на мал трговски центар“

„Ме викнаа бидејќи не им работел интернетот после реновирањето“

„Налетав на ова ’решение‘ на Фејсбук – конзолата многу се загревала, па сопственикот направил дупка“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Вежбачи во теретана кои живеат во свој свет и не размислуваат што ќе кажат другите

11 Фотографии кои носталгично ќе ве вратат во безгрижното детство