во

15 Фото докази дека природата може комплетно да нѐ збуни

Од портокал што личи на тиква до дрво што личи на човек, природата навистина знае да биде збунувачка на моменти.

Природата дефинитивно знае како да нѐ изненади. Нејзините креации едноставно се неверојатни.

Фото докази дека природата може комплетно да нѐ збуни:

Цвет што личи на птица

Камен што личи на месо

Морков што личи на тропска птица

Верверичка со руса опашка

Зимзелено дрво со бели гранки

Половина зелено, половина црвено јаболко

Коњ со риги како зебра

Инсект што личи на племенска маска

Дрво што „трча“

Кога дрвјата „имаат уши“

Дрво што личи на човек

Печурка што личи на крофна прекриена со чоколадо

Портокал што личи на тиква

Камен што личи на мал леб

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Работи кои ги учиме кога ќе влеземе во 30-тите, низ илустрации

5 Видови на храна кои треба да ги избегнувате при настинка и грип и 5 кои треба да ги консумирате