во

15 Фотографии докажуваат дека онлајн купувањето може да биде катастрофално

Во животот не е сè розово и понекогаш работите не излегуваат како што очекуваме. Луѓето постојано ги споделуваат своите смешни и трагични приказни на интернет, кои често се поврзани со изненадувања со купување преку Интернет. На крајот на краиштата, кога купуваме онлајн, не секогаш го добиваме она што сме го нарачале, но секогаш можеме да ја погледнеме смешната страна на работите.

Не е ни чудо што беше толку намален!

„Кофа“ за бонбони која испадна многу помала од очекуваното

„Мајка ми му порача на внук ми училишен ранец преку Интернет и еве што добивме”

Кога мислите дека ќе пливате во голем базен:

Оваа куќа изгледаше малку поголема на огласот за изнајмување.

Ова изгледа како совршена маска за Ноќта на вештерките…

Дали оваа фризура може да изгледа подобро од поинаков агол?

Изгледаше многу поубаво на пакувањето.

Изгледа овие чизми би биле совршени за градинарство.

Докази дека не треба да се верува на амбалажата…

Овој патник избрал прозорско седиште, но прозорецот го немало. Стјуардесата нашла решение.

„Отворив лименка боранија и внатре имаше домати исечкани на коцки“.

Не заборавајте секогаш да го читате описот и да ги проверувате димензиите. Во спротивно, може да завршите со некој предмет што е помал отколку што мислевте…

„Професионална шминка за Ноќта на вештерките од 60 долари“ – ја побарав фотографијата лево, со само малку лажна крв. На десната страна е она што шминкерот го направи за мене.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Фотографии докажуваат дека мажите се вечен извор на смешни ситуации

23 Фотографии докажуваат дека растенијата можат да го променат вашиот дом